Zagorje
Bajka na dlanu

Roko Knezić ponovno osvojio Kup Hrvatske u bowlingu

Datum objave: 6. srpnja 2020.

Nakon dva kruga kvalifikacija u završnicu se plasiralo najboljih 8 bowlingaša Hrvatske. Roko Knezić (15) iz Oroslavja, član Bowling kluba Nomad iz Zagreba, zauzeo je nakon kvalifikacija 3. mjesto i u četvrtfinalu dobio za protivnika Igora Habljaka iz BK Zagreb. Roko je uvjerljivo pobijedio Habljaka s 3:0. U polufinalu je s 3:2 savladao Nikolu Zorića iz BK TNT Velika Gorica. U finalu ga je čekao klupski kolega, iskusni Tomo Sekulić. U zanimljivom i neizvjesnom finalu Roko je bio za nijansu bolji i pobijedio s 3:2 i tako obranio naslov iz prošle godine. Valja napomenuti da su svi finalisti Kupa, osim Roka, u kategoriji seniora. Veliki uspjeh za mladog Roka, koji je time stekao pravo nastupa na Svjetskom kupu u Kuvajtu sljedeće godine.